Sert parçacıklar, eşit olmayan parçacık boyutu ve kuru öğütücü merdanesi sorunları üzerine analiz

August 26, 2020

hakkında en son şirket haberleri Sert parçacıklar, eşit olmayan parçacık boyutu ve kuru öğütücü merdanesi sorunları üzerine analiz

Sert parçacıklar, eşit olmayan parçacık boyutu ve kuru öğütücü merdane sorunları üzerine analiz

 

Granül ilaç üretim sürecinde, kuru granülatör gibi granülatör önemli bir rol oynar.Kuru granülleştiricinin tek aşamalı granülasyon gereksinimlerini karşılayabileceği, sıkıcı işleme bağlantılarını bir araya getirebileceği ve tamamen kapalı işleme gerçekleştirebileceği, böylece işlenmiş granül ilacın görünümünün iyileştirildiği ve depolanması ve depolanması kolay olduğu anlaşılmaktadır. Ulaşım.

hakkında en son şirket haberleri Sert parçacıklar, eşit olmayan parçacık boyutu ve kuru öğütücü merdanesi sorunları üzerine analiz  0

 

Kuru granülatör, tozu doğrudan granül haline getirmek için çevre koruma granülasyon işlemini kullanan bir tür ekipmandır.Farmasötik üretim sürecinde, kuru granülatör yaygın olarak kullanılmaktadır, özellikle nem ve ısı durumunda ayrışması veya topaklaşması kolay olan malzemelerin granülasyonu için uygundur.Kuru granülatör ile yapılan granüller, doğrudan tabletler halinde preslenebilir veya kapsüller ile doldurulabilir.

hakkında en son şirket haberleri Sert parçacıklar, eşit olmayan parçacık boyutu ve kuru öğütücü merdanesi sorunları üzerine analiz  1

 

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar, kuru zerreleştiricinin kullanımı sırasında, zerreleştirme sürecini etkileyen, sert parçacıklar, eşit olmayan parçacık boyutu, merdane ve benzeri gibi bazı sorunlar olduğunu bildirmişlerdir.

 

Birincisi, parçacıklar çok zordur.Sektöre göre, kuru granülasyon işlemi sırasında merdanenin basıncının çok yüksek olması halinde, preslenmiş kuru partiküllerin çok sert olacağına dikkat etmek gerekir.Daha sonra tabletler yapılacaksa, kuru partiküllerin sertliğinden dolayı, sıkıştırılabilirlik kaybolacak, bu da tabletin preslenmesine yol açacak, bu da şekle bastırmak için daha fazla basınç gerektirecek ve makine büyük ölçüde titreyecektir.Kapsül durumunda, kuru partiküllerin sertliği ve sıkıştırılabilirlik kaybı nedeniyle, kapsüllerin doldurma işlemi kolonu karşılayamaz ve malzeme atılır, böylece yükleme farkı çok daha fazladır. standart.

 

İkincisi, parçacık boyutunun tekdüzeliği.Tablet presleme sırasında tekdüze partikül dağılımı problemiyle başa çıkmak için, birkaç husus dikkate alınmalıdır: yüksek hızda karıştırma altında üniform karıştırma sağlamak;belirli bir sınır dahilinde 80 ağ gözünden daha az ince tozu kontrol edin;tablet baskısı sırasında tabakalaşmayı önlemek için zorunlu besleme cihazı kullanın.Ürün homojenliğinin yukarıdaki çeşitli yönleri iyi kontrol edilebilir.

 

Üçüncüsü, silindir sorunu.Merdane içerisinde soğutma suyu, dönen merdane ve statik soğutma suyu borusu üzerinde dinamik sızdırmazlık aparatı bulunmaktadır.Ancak uzun bir kullanım süresinden sonra, yüksek basınç altında sızıntı sorunu ortaya çıkacaktır.

 

Şu anda, bazı üreticiler, soğutma suyunun doğrudan silindir yüzeyine akabilmesi için silindir yapısını iyileştirmişlerdir, bu da silindirin yüzey sıcaklığını etkili bir şekilde düşürebilir ve sızıntı olasılığını azaltabilir ki bu bir ilerleme olduğu söylenebilir. .Malzeme seçimi ve işleme teknolojisi nedeniyle, granülasyon sırasındaki yüksek basınç nedeniyle bir çok merdane bir süre kullanıldıktan sonra aşınacak ve hasar görebilecektir.Bu nedenle birçok üretici, bir süre kullandıktan sonra ruloları tekrar satın almak zorundadır.

 

Granül tıbbın pazar beklentisi çok büyük ve kuru granülatör ekipmanına yönelik pazar talebi de büyümeyi karşılayacak.Bu bağlamda, kuru granülatör üreticilerinin de kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için proses ve yapı tasarımını iyileştirmeleri gerekmektedir.