Sıcak hava sirkülasyonlu fırın işleme etkisi ideal değil mi?

February 26, 2021

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın işleme etkisi ideal değil mi?

Sıcak hava sirkülasyonlu fırın işleme etkisi ideal değil mi?Bu bakım stratejisini uygulayın

 

Sıcak hava sirkülasyonlu fırın, ilaç endüstrisinde çok yaygın bir fırın ekipmanıdır.Isı kaynağı olarak buhar veya elektrik kullanır ve ısı eşanjörünü konveksiyonla ısıtmak için eksenel fanı kullanır.Sıcak hava laminer kurutma plakasından ve ısı transferi için malzeme içinden aktığında, taze hava hava girişinden içeri girebilir ve atık sıcak ve nemli hava ıslak çıkıştan boşaltılır ve tüm sistem sürekli olarak yenilenir. Bu Fırındaki bağıl nem, taze hava doldurularak ve sürekli sıcak ve nemli hava tahliye edilerek sağlanır.

 

Şu anda, enerji tasarrufu ve çevre koruma politikalarının teşvik edilmesi ve enerji tasarrufu teknolojisinin sürekli gelişmesiyle birlikte, piyasadaki sıcak hava sirkülasyonlu fırının ısıl verimliliği genellikle% 70 veya daha fazlasına ulaşabilmektedir ki bu, tek tip kurutmanın avantajlarına sahiptir. , enerji tasarrufu, sıcaklık kontrolü, düşük gürültü, uzun servis ömrü vb.

 

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın işleme etkisi ideal değil mi?  0

 

Malzemelerin işleme etkisini sağlamak için sıcak hava sirkülasyonlu fırının doğru kullanımı çok önemlidir.Örneğin, elektrik kullanırken operatörler kutunun sol tarafındaki elektrikli parçalara elle dokunmamalı, ıslak bezle silmemeli veya suyla yıkamamalıdır;eşyaları kutuya çok kalabalık yerleştirmeyin ve nemli havanın rüzgarın üstünden kaçmasına izin verecek kadar boşluk bırakın.Ekipmanın kullanımı özel bir kişinin sorumluluğunda olmalı ve kazaları önlemek için ekipman kullanım sonunda harici güç kaynağı kesilmelidir.

 

Ek olarak, ekipman operatörlerinin bakım bilgisine hakim olmasını gerektiren çok sayıda bakım çalışması vardır.Bazı üreticilerin teknisyenleri aşağıdaki bakım stratejilerini listeledi ve yazar kısa bir taraklama yaptı.

 

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın işleme etkisi ideal değil mi?  1

 

Günlük bakım stratejisi

 

Ekipman bakımı, günlük bakım ve aylık bakım olarak ikiye ayrılabilir.Gerekli çalışma zorunludur ve operatörler tarafından ciddiye alınması gerekir.

 

Bunların arasında günlük bakım açısından operatör, fırının hijyenini sağlamak için her işlemden sonra iç tankı zamanında temizlemelidir.Teknisyenler, bazı fırın çalışma odalarının sabit kaynak rafları ve laminatlar olduğunu hatırlatır.Şu anda metal hızlı açılma ile çizilmemeye dikkat etmek gerekir.

 

Laboratuvardaki yüksek sıcaklık fırını soğuk durumdayken, sıcaklık kontrol cihazı değerinin oda sıcaklığına yakın olup olmadığını kontrol edin.Fark açıksa, sıcaklık kontrol cihazını zamanında onarın.

 

Ani elektrik kesintisi durumunda, operatör güç çağrısı durumunda otomatik başlatmayı önlemek için önce ısıtma anahtarını kapatmalı ve kutu kapısını açmalıdır.

 

Ek olarak, her çalıştırmadan önce operatör, fanın normal çalışıp çalışmadığını ve herhangi bir anormal ses olup olmadığını kontrol etmelidir.Herhangi bir anormallik varsa, fırın derhal kapatılmalı ve bakım için bakım görevlisine bilgi verilmelidir.

 

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın işleme etkisi ideal değil mi?  2

 

Aylık bakım stratejisi

 

Teknisyenler, genel sıcak hava sirkülasyonlu fırının ayda bir bakımı yapılabileceğini, ana adımların aşağıdaki 6 nokta olduğunu söyledi.

 

1. Bakım sırasında operatörün fırının hava çıkışının tıkalı olup olmadığını kontrol etmesi ve tozu zamanında temizlemesi gerekir.Aynı zamanda, hava girişi ve hava çıkışı hava değişim oranının uygun olup olmadığını kontrol edin.

 

2. Fanın normal çalışıp çalışmadığını, fanın normal başlayıp başlayamayacağını ve anormal ses olup olmadığını kontrol edin.Herhangi bir arıza varsa, makineyi derhal durdurun ve kullanmaya başlamadan önce onarın.

 

3. Fanı kontrol ettikten sonra, elektrikli bileşenlerde çok fazla toz olup olmadığını kontrol edin.Çok fazla toz varsa, elektrikli bileşenlerin ısı dağılımını etkileyecek ve arızalara neden olacaktır.Bu nedenle tozu zamanında temizlemek gerekir.

 

4. motor tozunu temizleyin, teknik personel, motorun zayıf ısı dağılımına veya motor arızasına yol açması durumunda olduğunu söyledi.

 

5. Sıcaklık kontrol cihazının doğru olup olmadığını kontrol edin.Değilse, zamanında düzeltin.Ek olarak, operatörün yüksek sıcaklık ortamında uzun süre oksidasyonunu önlemek ve doğruluğunu azaltmak için uzun süreli kullanımdan sonra sensörü zamanında değiştirmesi gerektiğini belirtmekte fayda var.

 

6. Operatörün ayrıca laboratuvardaki yüksek sıcaklık fırınının ısıtma hızının yavaşlayıp yavaşlamadığını, ısıtma borusunun zarar görüp görmediğini ve devrenin eskimiş olup olmadığını kontrol etmesi gerekir.