Sıcak hava sirkülasyonlu fırın birkaç önemli bakım önlemi, hızlıca not alın

January 29, 2021

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın birkaç önemli bakım önlemi, hızlıca not alın

Sıcak hava sirkülasyonlu fırın birkaç önemli bakım önlemi, hızlı bir şekilde yazın

 

Sıcak hava sirkülasyonlu fırın, ilaç endüstrisinde yaygın bir ekipmandır.Kullanım ve bakım sürecinde, ekipmanın istikrarlı çalışmasını ve sorunsuz kurutma üretim sürecini sağlamak için ilgili ilkelere uymalı ve ilgili önlemleri almalıyız.

 

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın birkaç önemli bakım önlemi, hızlıca not alın  0

 

Ekipmanın çalıştırılması sürecinde, ekipman çalıştırıldığında operatörün elektrikli cihazın kutunun sol tarafındaki kısmına elle dokunmaması veya ıslak bezle silerek yıkaması gerektiği unutulmamalıdır. su ile;malları kutuya çok kalabalık yerleştirmeyin ve nemli havanın rüzgarın üzerinden kaçması için yeterli boşluk bırakın.Ekipmanın kullanımından özel kişi sorumlu olmalı ve kazaların meydana gelmesini önlemek için ekipmanın çalışması sonunda harici güç kaynağı kesilmelidir.

 

Ekipmanın bakımı, ekipmanın hizmet ömrünü uzatmak için önemli bir koşuldur.Geçmişte pek çok kişinin barbarca üretim halindeki ve bakım ekipmanı planından yoksun sıcak hava sirkülasyonlu fırının bakımına dikkat etmediği anlaşılmaktadır.

 

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın birkaç önemli bakım önlemi, hızlıca not alın  1

 

İnsanların ekipmanı bozulduktan sonra tamir etmeyi düşünmesi çok yaygındır, hiç bakım yoktur, ekipmanın önleyici bakımına dikkat etmezler, ekipman için ödeme yapmakta isteksizdirler, neredeyse her zaman tamir ederler. daha sonra bunun için çok para harcıyorlar ve bu böyle devam ediyor.Son yıllarda ilaç işletmelerinin artan maliyet baskısı ile ekipmanların bakımına daha fazla önem verilmeye başlanmıştır.

 

Halihazırda, çok sayıda ev içi bakım ve işletme personeli eğitiminin mevcut olmaması ve sınırlı profesyonel ve teknik beceri nedeniyle, ekipman bakım seviyesi düşüktür.Bu nedenle, ilaç işletmelerinin, ekipmanın daha uzun süre çalışmasını sağlamak için eğitim yoğunluğunu ve profesyonelliğini güçlendirmesi, bakım ekipmanı seviyesini iyileştirmesi gerekir.

 

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın birkaç önemli bakım önlemi, hızlıca not alın  2

 

İşletme ve bakım personeli profesyonel güvenlik teknik eğitimi almalı, kutunun temel yapısı ve çalıştırma kurallarına hakim olmalı ve bakım bilgisini öğrenmelidir.Bazı fabrika teknisyenleri, sıcak hava sirkülasyonlu fırının bakımında aşağıdaki hususlara da dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Öncelikle ekipman iyi havalandırılmış karanlık bir ortama yerleştirilmeli, duvarla tam temas etmemeli ve etrafına başka nesneler yerleştirilmemelidir.

 

İkincisi, ekipman ilk kez kullanıldığında, paslanmaya karşı kaplamanın ısınması nedeniyle hafif duman ve koku üretebilir.İki kez kullanımdan sonra normale dönecek ve kullanımı etkilemeyecektir.Havalandırma için pencereyi hafifçe açabilirsiniz.

 

Üçüncüsü, kutunun elektrik prizi düzenlenmiş voltajla tutarlı olmalı ve güvenli çalışmayı sağlamak için güvenilir topraklamaya sahip olmalıdır.

 

Dördüncüsü, kutunun kapısı değiştirmek için açılırsa veya mallar uzun süre yerleştirilirse, sıcaklık dalgalanması olgusunu azaltmak ve önlemek için sıcaklık ayarı düşürülmeli veya güç anahtarı yaklaşık 5-10 dakika kapatılmalıdır. gereksiz kayıplar.

 

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın birkaç önemli bakım önlemi, hızlıca not alın  3

 

Beşinci olarak, ekipmanın güzelliğini korumak için, yüzeyi silmek için asit veya alkali ve diğer aşındırıcı maddeler kullanmayın.Kutu, kuru bez ile düzenli olarak temizlenebilir.

 

Altıncı olarak, sıcaklık yüksek olduğunda, haşlanmayı önlemek için kutu sıcaklığına dikkat edilmelidir.

 

Yedinci, yanıcı ve patlayıcı maddeler koymayın.

 

Sekizinci olarak, ekipman bittikten sonra güç anahtarını kapatmaya dikkat edin.

 

Dokuzuncu, ekipmanın kontrol kutusunda bir sigorta var.Ekipman açık değilse, önce sigorta borusunda bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.Sigorta borusunu kontrol ederken ve değiştirirken, güç kaynağını kesmeniz ve aynı modelin standart sigorta borusunu değiştirmeniz gerekir.

 

hakkında en son şirket haberleri Sıcak hava sirkülasyonlu fırın birkaç önemli bakım önlemi, hızlıca not alın  4

 

Genel olarak, sıcak hava sirkülasyonlu fırının bakımı basit görünmektedir.Gerçek operasyonda, operatörlerin beklenen bakım etkisini elde etmek ve üretimin istikrarlı çalışmasını sağlamak için ilgili becerilerde uzmanlaşması gerekir.