İlaç üreticileri, tablet presini seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalıdır

November 6, 2020

hakkında en son şirket haberleri İlaç üreticileri, tablet presini seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalıdır

İlaç üreticileri, tablet presini seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalıdır

 

İlaç üreticileri, tablet presini seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalıdır :

 

(1) Üretilen ürünlerin çeşitliliği, kalitesi ve katma değer seviyesi.Tablet üreticileri daha iyi ürünler ve daha yüksek katma değer üretirlerse, yüksek kaliteli ekipmanı seçebilirler.Sonuçta, bu tür ekipman, ürün kalitesini garanti edebilecek iyi performansa ve yüksek derecede otomasyona sahiptir.

 

(2) Vardiya çıktısının boyutu.Ekipman seçerken, tek bir makinenin çıktısını körü körüne takip etmek değil, gerçek vardiya çıktı talebine göre tek bir makinenin çıktısını belirlemek gerekir.

 

hakkında en son şirket haberleri İlaç üreticileri, tablet presini seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalıdır  0

 

(3) Atölye alanı.Atölyenin yerleşim alanı görece büyükse, orta ve düşük hızlı tablet presi kullanılabilir.Ekipman yatırımını azaltmak için tablet presi üreticilerinin ekipman sayısı uygun şekilde artırılabilir.Atölyedeki ekipman düzeni çok kompaktsa, alt yüksek hızlı veya yüksek hızlı tablet presi seçilebilir.Yatırım nispeten yüksek olmasına rağmen, ekipman yerleşim zorluğundan kaçınılır.Ancak tablet üreticisi, alanın boyutu ne olursa olsun normal şartlarda en az iki tablet presi yapılması gerektiğini düşünüyor.Bu sayede tablet presi arızalandığında üretim hattının durması engellenebilir.

 

Tablet baskı makinesi üreticisi, modeli seçerken altı açıdan analiz yapacaktır:

 

(1) Çıktı yüksek.Aynı tablet çapına ve benzer kalıp numarasına sahip presler için, yüksek hızlı döner presin çıktısı, düşük hızlı döner prese göre 4-5 kat daha yüksektir.Yani aynı çıktıyı aynı anda tamamlamak için yüksek hızlı döner tablet presi ile 4-5 düşük hızlı döner tablet presi arasındaki niceliksel ilişkidir.

 

hakkında en son şirket haberleri İlaç üreticileri, tablet presini seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalıdır  1

 

(2) Ürünün verimi yüksektir.Tablet üretim sürecindeki malzeme kaybının esas olarak iki aşamada yoğunlaştığını biliyoruz: ilk parametre ayarı ve ayarı, test sıkıştırma ve kapatmadan önce yük atma koruması.Yüksek hızlı döner tablet presinin normal üretiminde, parti kullanım oranı% 99'dan fazladır.Düşük hızlı döner tablet presi bu hedefe ulaşmak zor olsa da, özellikle birden fazla ekipman seçimi durumunda, daha düşük olacak ve malzeme israfı için birçok fırsat var.İkiye veya üçe katlandı.

 

(3) Ekipmanın doğrudan maliyeti temelde aynıdır.Yüksek hızlı döner tablet presi fiyatı 4-5 set düşük hızlı döner tablet presi olabilir, ancak düşük hızlı döner tablet presi birden fazla yardımcı ekipman seti ile donatılmalıdır ve kapsamlı hesaplama sonuçları neredeyse aynıdır. .

 

hakkında en son şirket haberleri İlaç üreticileri, tablet presini seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalıdır  2

 

(4) Önemli enerji tasarrufu ve tüketim azalması.Yüksek hızlı döner tablet presi yaklaşık 20 metrekare temiz odaya ihtiyaç duyarken, düşük hızlı döner tablet presi toplam 40-60 metrekareye ihtiyaç duyar.Arıtma alanının artması nedeniyle üretim sürecinde ihtiyaç duyulan arıtılmış hava miktarı da orantılı olarak artmaktadır.Örneğin, iç yükseklik 3,5 m olduğunda, iç yükseklik 3,5 m, yüksek hızlı döner tablet presi ve düşük hızlı döner tablet presi için gereken günlük hava hacmi sırasıyla 8400m3 ve 16800-25200m3'tür. 8 saat ve havalandırma hızı saatte 15 defadır.Maliyet farklılıkları zaman içinde küçümsenmemelidir.Ek olarak, tablet presinin ana makinesine ek olarak, her bir ana makinenin ayrıca kaldırma besleyici, elektrikli süpürge, eleme makinesi ve metal dedektörü gibi yardımcı ekipmanlarla donatılması gerekir.Yani, arıtma sistemi gibi, toplam enerji tüketimi inanılmaz bir rakam.

 

(5) İşçilik maliyeti büyük ölçüde azalır.İlaç firmaları genellikle her tablet baskı makinesine 1-2 operatör atar.

 

(6) Ekipman yönetiminin maliyeti büyük ölçüde azaltıldı.Tablet presinin günlük temizliği ve bakımı çok önemlidir.İşçilik maliyetine ek olarak, kalıp koruması için arıtılmış içme suyu, temizlik maddesi, dezenfektan ve pas önleyici yağ dahil olmak üzere çok sayıda sarf malzemesine ihtiyaç vardır.Açıktır ki, bir ekipman setinin ve birden fazla ekipman setinin avantajları apaçık ortadadır.

 

hakkında en son şirket haberleri İlaç üreticileri, tablet presini seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalıdır  3

 

Tabii ki, yüksek hızlı döner tablet baskı makinesinin seçimi hala merhemde biraz uçuyor - üretim programı riskiyle karşı karşıya.Ani arıza ve kapanma durumunda, üretim büyük ölçüde etkilenirken, nispeten düşük çıktıya sahip düşük hızlı makinelerin riski çok daha azdır.

 

Bu nedenle, tablet presi modelini seçerken, üretici ilaç fabrikasının gerçek ihtiyaçlarından yola çıkmalı ve ayrıca yüksek hızlı tablet presinin işlevsel mükemmelliğine, çalışma kararlılığına, güvenliğine ve güvenilirliğine, kullanım rahatlığına odaklanmalıdır. laboratuvar tablet presinin temizlenmesi ve bakımı ve servisin zamanında yapılması.