sprey kurutucu temizliği ve bakımı titizdir, bu yaygın olarak kullanılan yöntemler kesinlikle akılda tutulmalıdır

September 16, 2020

hakkında en son şirket haberleri sprey kurutucu temizliği ve bakımı titizdir, bu yaygın olarak kullanılan yöntemler kesinlikle akılda tutulmalıdır

sprey kurutucunun temizlenmesi ve bakımı titizdir, bu yaygın olarak kullanılan yöntemler kesinlikle akılda tutulmalıdır.

 

Sprey kurutucu, aynı anda hem kuruyup granül yapabilen bir cihazdır.Esas olarak bulamaç besleme sistemi, atomizer, kurutma kulesi, sıcak hava sistemi, egzoz gazı ve toz giderme sistemi, boşaltma ve toz taşıma sisteminden oluşmaktadır.

 

Püskürtmeli kurutucu ayrıca ısıya duyarlı sıvıları, süspansiyonları ve viskoz sıvıları kurutmak için ve ayrıca yakıtları, ara ürünleri, sabun tozunu ve inorganik tuzları kurutmak için kullanılan sürekli bir atmosferik kurutucudur.

hakkında en son şirket haberleri sprey kurutucu temizliği ve bakımı titizdir, bu yaygın olarak kullanılan yöntemler kesinlikle akılda tutulmalıdır  0

 

Şu anda, ilaç işletmeleri farmasötik ekipmanların temizliği ve bakımına gittikçe daha fazla önem veriyor, ancak farklı farmasötik ekipmanların farklı temizleme yöntemleri var.

 

Santrifüjlü sprey kurutucuyu örnek olarak alın, bir sonraki normal kullanımı sağlamak için santrifüjlü sprey kurutucuyu kullandıktan sonra, kullanıcıların santrifüjlü sprinkleri temizlemesi ve bakımını yapması gerekir.

 

Şu anda santrifüj püskürtücü için kuru temizleme, ıslak temizleme ve kimyasal yıkama olmak üzere üç tür temizleme yöntemi olduğunu anlıyorum.Bunlar arasında kuru temizleme temel olarak fırça, süpürge, elektrikli süpürge vb. Kullanımını ifade eder. Kimyasal yıkama yöntemi alkali çözelti, asit çözeltisi ve çeşitli deterjanlar olarak ikiye ayrılabilir.

hakkında en son şirket haberleri sprey kurutucu temizliği ve bakımı titizdir, bu yaygın olarak kullanılan yöntemler kesinlikle akılda tutulmalıdır  1

 

Sözde ıslak yıkama, yıkama için tam anlamıyla basit bir su veya dezenfektan değildir.Kurutma ekipmanı üreticilerine göre, ıslak yıkama, altmış ila seksen santigrat derece arasında sıcak su kullanımı, santrifüjlü sprey kurutucu püskürtme memesi temizliği anlamına gelir, sıcak suyun kapsamı, nozülün temizlenmesini ve sterilize edilmesini sağlayabilir. iyice.

 

Aslında, yukarıda belirtilen birkaç yönteme ek olarak, asit yıkama ve alkali yıkama ve diğer kimyasal temizleme yöntemleri vardır.Bunlar arasında asitleme, çözelti hazırlanıp ısıtıldıktan sonra% 1-2 konsantrasyona göre nitrik asidi ifade eder.

 

Alkali yıkama, sodyum hidroksitin% 0.5-1 konsantrasyon çözeltisine karıştırılması, ardından yıkamak için 60-80 ° C'ye ısıtılması ve ardından yıkamak için temiz su kullanılması anlamına gelir.

 

Personel santrifüj sprinkleri temizlerken, santrifüjlü sprey kurutucu ve santrifüj sprinkler için koruma önlemlerine dikkat etmemiz ve oksidasyonu önlemek için yıkamak için klor ve bileşenlerini kullanmamamız gerektiği hatırlatılmalıdır.

hakkında en son şirket haberleri sprey kurutucu temizliği ve bakımı titizdir, bu yaygın olarak kullanılan yöntemler kesinlikle akılda tutulmalıdır  2

 

Ek olarak, bazı arızalar varsa, operatörler, sprey kurutucunun servis ömrünü kısaltmamak için bunları zamanında çözmelidir.Ana kulenin iç duvarına ıslak toz yapıştırılırsa, malzemenin besleme hızının çok hızlı olması ve miktarın çok fazla olması muhtemeldir, bu da tamamen kurumamasına neden olur.Çözüm, besleme hızını ve miktarını yavaşlatmak ve besleme pompasını uygun şekilde ayarlamaktır.

 

Operatör talimatlara göre çalışmamış da olabilir.Ana kule ısıtılmadı.Çözüm, püskürtmeli kurutucunun giriş ve çıkış sıcaklığını arttırmaktı.

 

Üründe çok fazla safsızlık varsa, sprey kurutucu malzemedeki safsızlıkların filtrasyon işlemi sırasında filtre edilmediği belirtilir.Hava filtresi kontrol edilebilir ve duruma göre filtre ağı değiştirilebilir.

 

Materyal sıvısının saflığının yüksek olmaması da mümkündür, bu nedenle materyal sıvısı üzerinde numune testi yapılabilir ve materyal sıvısındaki safsızlıklar filtre edilebilir.Ekipmanda kirlilik olması da mümkündür ve operatörlerin, kirleri gidermek için ekipmanı düzenli olarak kapsamlı bir şekilde temizlemesi gerekir.

 

Ürünün geri kazanım oranının düşük olmasının iki ana nedeni vardır.Birincisi, siklon ayırıcının sorunları olmasıdır.Çözüm, bir boşluk olup olmadığını ve hava sızdırmazlığının iyi durumda olup olmadığını görmek için siklon ayırıcıyı kontrol etmektir.İkinci olarak, toz giderme performansı düşüktür ve üretici, ikincil toz gidermenin uygun şekilde artırılabileceğini önermektedir.