Etiketleme makinesinin etiket kırılma yolu

February 23, 2021

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin etiket kırılma yolu

Etiketleme makinesinin etiket kırılma yolu

 

İlaç pazarının hızlı gelişimi sürecinde, etiketleme makinesi de farmasötik paketleme endüstrisinde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır.Şu anda piyasadaki yaygın etiketleme makineleri arasında kuru yapışkanlı etiketleme makinesi, kılıflı etiketleme makinesi, yuvarlak şişe etiketleme makinesi, sıcakta eriyen yapışkanlı kendinden yapışkanlı etiketleme makinesi vb. Yer almaktadır. Bu etiketleme makineleri, etiketleri düz yüzeye, tek veya çok tarafa yapıştırabilir. ambalaj, silindirik yapıştırma, kısmen veya tamamen kaplı silindirik yapıştırma, içbükey ve köşe yapıştırma vb.

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin etiket kırılma yolu  0

 

Etiketleme makinesinin rolünü oynamak için ne tür bir etiketleme makinesi olursa olsun, ekipmanın yapısını, ilkesini ve doğru çalışma modunu anlayın, ancak gerçek üretim sürecinde etiketleme makinesi de bazı küçük sorunlarla karşılaşacaktır, bu nedenle İşin normal ve istikrarlı çalışmasını daha iyi sağlamak için, kullanıcıların etiketleme makinesinin ortak sorunlarını ve çözümlerini de bilmeleri gerekir.Bu yazıda etiketleme makinesinin üzerindeki etiket zarar görmüş ve kırılmış olup bununla ilgili nedenler ve çözümler incelenmiştir.

 

İlk olarak, alt kağıt çatlama olgusunun etiket kenarı.Bu, etiket kırılmasının yaygın bir olgusudur.Etiket taşıma ve işleme sürecinde etiket kenarının alt kağıdının çatlaması ve küçük çatlaklara neden olması kolaydır ve etiketleme makinesinde belli bir gerginlik olduğu için etiketin alt kısmının çatlaması kolaydır.Ayrıca, etiketleme makinesindeki silindirin yanlış ayarlanması da etiketin kenarındaki silindirin alt kağıdının kırılmasına ve etiketin kırılmasına neden olabilir.Yukarıdaki durum göz önüne alındığında, kullanıcının etiket kağıdı rulosunu yüklerken dikkatlice kontrol etmesi ve etiket kağıdını çatlaksız seçmesi gerekir.

 

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin etiket kırılma yolu  1

 

İkinci olarak, etiket çok sıkı sarılır, bu da yapışkan sızıntısına ve etiketin kırılmasına neden olur.Bitmiş etiket çok sıkı geri sarılırsa ve etiketleme makinesi etiketleme sürecinde belirli bir gerilime sahipse, otomatik etiketleme için sızdıran yapıştırıcılı etiket rulosu kullanıldığında alt kağıt gerilimden etkilenecek ve etiket kırılacaktır. .Sektör, bu durumun, destek kağıdının gerginliği ve düzensiz kırılmadan kaynaklandığını, bu nedenle kullanıcının etiketi yuvarlarken dikkatlice kontrol etmesi gerektiğini belirtti.

 

Üçüncüsü, soyma tabakası zarar görür.Etiket destek kağıdının soyma tabakası (genellikle silikon yağ tabakası) hasar görürse, etiket de kırılacaktır.Ayırıcı tabakanın hasar görmesinin ana nedenleri, hammadde üretimi ve kaplamasındaki kusurlar ve baskı fabrikasının muayene ve ikmal sürecindeki uygunsuz teknolojidir.Bu aynı zamanda kullanıcılara, etiketleme makinesini satın alma sürecinde, güvenilir ve kalite garantili üreticileri seçmeye dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatır.

 

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin etiket kırılma yolu  2

 

Etiketleme makinesinin genel sorunlarını ve çözümlerini anlamak, ekipmanın zamanında bakımına elverişlidir.Bununla birlikte, etiketleme makinesini kullanma sürecinde, ekipmanın düzenli bakımı da çok önemlidir ve bu, etiketleme makinesi ekipmanının uzun ömürlülüğünü ve dengesini sağlamanın anahtarıdır.Genel olarak ekipmanı kullandıktan sonra temiz tutmaya özen gösterilmesi ve bir sonraki kullanımın temizliğini sağlamak ve önlemek için sürtünme silindiri, elektrik kutusu gibi etiketleme makinesi ekipmanının mekanizmasının temizlenmesi gerektiği anlaşılmaktadır. kirlilik.

 

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin etiket kırılma yolu  3

 

Aynı zamanda, kullanıcıların makinenin normal çalışmasını sürdürmek için aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere düzenli inceleme ve bakım yapmaları gerekir: atık kağıt ve pisliği temizlemek;yağ kalıntısını silindirden ve kenardan çıkarın;sensör merceğini temizlemek için yumuşak bir fırça veya bez kullanın;düzenli olarak sigortayı değiştirin, ekipman aşırı yüklenmeyi önlemek için sigortayı kullanmak için AC güç kaynağını kullanır;pas, korozyon önleyici kullanın Tüm paslanmaz çelik ve demir parçalara pas yağı püskürtün ve yumuşak bir bezle silin.

 

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin etiket kırılma yolu  4