Sprey kurutucu kurumazsa veya ısınmazsa ne olur?

November 16, 2020

hakkında en son şirket haberleri Sprey kurutucu kurumazsa veya ısınmazsa ne olur?

Sprey kurutucu kurumadığında veya ısınmadığında ne olur?

 

Tıpta, kimya endüstrisinde, gıda ve diğer alanlarda, sprey kurutucu, önemli bir rol oynayan yaygın bir malzeme kurutma ekipmanıdır.Veriler, 2017 yılında küresel püskürtmeli kurutucunun toplam pazar büyüklüğünün 1 milyar 68 milyon ABD doları olduğunu ve pazar ölçeğinin son yıllarda istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor.Pazarın 2025 yılı sonunda 1 milyar 611 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

 

hakkında en son şirket haberleri Sprey kurutucu kurumazsa veya ısınmazsa ne olur?  0

 

Ancak birçok kullanıcı, sprey kurutucu kullanma sürecinde, ekipmanın genellikle kuru görünmediğini, ısınma veya kurutma etkisinin iyi olmadığını düşünüyor, bu nasıl bir şey?Bu problem nasıl çözülür?

 

Bir fabrika teknisyeni, yukarıdaki durumda sprey kurutucu göründüğünde, önce endişelenmeyin, önce kendiniz kontrol edebileceğinizi söyledi.Kendiniz çözebilirseniz, kendiniz de çözebilirsiniz.

 

"Örneğin, ısıtma elemanı arızasından veya termal aşırı yük kesilmesinden kaynaklanıyorsa, kendi kendine çözülebilir."Teknisyen, genel kurutmama nedeninin sprey kurutucuda uygun hava akışı olmaması olduğunu ve yalnızca hava akışı koşullarını iyileştirerek sorunu çözebileceğini söyledi.

 

hakkında en son şirket haberleri Sprey kurutucu kurumazsa veya ısınmazsa ne olur?  1

 

Sorun hava akışından kaynaklanmıyorsa, aşağıdaki yöntemlere başvurabilirsiniz:

 

1. Püskürtmeli kurutucunun hortumunun tıkalı veya bükülmüş olup olmadığını kontrol edin, çünkü tıkanma veya bükülme hava akışı çıkış makinesini etkileyerek kötü hava sirkülasyonuna neden olacak, kurutucunun normal sıcaklık artışını engelleyecek ve dolayısıyla kurutma etkisini etkileyecektir.

 

2. hortum tıkalı veya bükülmemişse, malzemenin aşırı yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek gerekir.Materyal aşırı yüklendiğinde, sprey kurutucunun tıkanmasına ve havanın serbest dolaşıma ulaşamamasına neden olur.

 

3. Sprey kurutucu aşırı ısındığında, yalnızca makinenin performansını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda makineye kolayca zarar verir.Termal aşırı yük kesilmişse, basit bir sıfırlama yapılabilir;sprey kurutucu ciddi şekilde hasar görmüşse, bununla ilgilenmek için profesyonel bakım personeli bulmak gerekir.

 

hakkında en son şirket haberleri Sprey kurutucu kurumazsa veya ısınmazsa ne olur?  2

 

Endüstri görüşüne göre, aslında, sprey kurutucudaki bu arızalar normaldir, çünkü ekipman tıpkı bir araba gibidir, iyi ürünlerin uzun süre giyilmesi ve giyilmesi kolaydır ve performans üzerinde belirli bir etkiye sahiptir."Bir arabanın bakıma ihtiyacı olduğu gibi, üretime daha iyi hizmet verebilmek amacıyla makinenin kararlı çalışma durumunu daha iyi sürdürmesini sağlamak için püskürtmeli kurutucu da genellikle bakıma dikkat etmelidir."

 

Örneğin sprey kurutucunun bakımında, ekipmanın temizliğine ve temiz tutulmasına dikkat edilmelidir.Kir varsa zamanında temizleyin.Sprey kurutucuyu temizlerken, temizlik sırasında bu cihazlara su akışını önlemek için nem alıcılara, gaz tahliye cihazlarına ve fanlara özel dikkat gösterilmelidir.Aynı zamanda düzenli muayene de ihmal edilemeyecek bir görevdir.Kullanıcıların sprey kurutucunun parçalarını düzenli olarak kontrol etmesi ve ayarlaması, yağlama parçalarına ve parçalarına zamanında yağlama yağı eklemesi gerekir.

 

Arka alıcının tehdidi, nitelikli üreticilerin ürünlerini tanıyabilmeli, ürünlerin kalitesini sağlayabilmeli ve müşteri hizmetlerini sağlayabilmeli, böylece alıcılar endişelerden kurtulabilir.Bu nedenle, alıcılar dikkatlice seçmeli ve üç seferde mal satmalıdır.