Katı müstahzarların kalitesi nasıl sağlanır?

October 29, 2020

hakkında en son şirket haberleri Katı müstahzarların kalitesi nasıl sağlanır?

Katı müstahzarların kalitesi nasıl sağlanır?Hazırlık teknolojisi ve ekipman cevabı veriyor

 

Farmasötik ürünlerde katı preparasyon, yaklaşık% 70 ila% 80'i oluşturan, geniş uygulama ve çeşitliliğe sahip bir tür dozaj formudur.Katı preparatın başlangıç ​​materyali toz olduğundan, ürün kalitesini ve katı preparasyonun sorunsuz üretim sürecini sağlamak için, ezme, sınıflandırma, karıştırma, granülasyon, kurutma, tablet presleme dahil olmak üzere ilacı işlemek ve işlemek genellikle gereklidir. vb. ve toz teknolojisinin uygulanmasına her birim işlemde nüfuz edilir.

 

hakkında en son şirket haberleri Katı müstahzarların kalitesi nasıl sağlanır?  0

 

Endüstride, katı hazırlama teknolojisi ve farmasötik ekipmanın, tozun sorunsuz çalışması için garanti ve katı preparasyon ürünlerinin kalitesini sağlamak için önemli araçlar olduğu belirtilmektedir.Bu nedenle, uygun yardımcı maddelerin seçilmesi ve uygun hazırlama teknolojisi ve ekipmanının benimsenmesi çok önemlidir.

 

Tablet hazırlama sürecini örnek alırsak, ilaç ve uygun eksipiyanların eşit şekilde karıştırılıp preslenmesiyle yapılan bir çeşit tablet katı preparatıdır.Tablet hazırlama süreci üç aşamaya ayrılabilir: doldurma, sıkıştırma ve itme.Tabletlerin kalitesini sağlamak için, formülasyon tasarımında ve eksipiyan taramasında, tablet malzemelerinin akışkanlık, sıkıştırılabilirlik ve ölçülebilirlik analizi dahil olmak üzere tablet malzemelerinin toz özelliklerinin tablet biçimlendirilebilirliği üzerindeki etkisi dikkate alınmalıdır.

 

Yeni eksipiyanlar ve verimli tablet presleme ekipmanlarının geliştirilmesi ile tablet üretimi yüksek verimlilik, enerji tasarrufu ve yüksek kalite çağına girmiştir.Tozun farklı özelliklerine göre genellikle tablet preslemede peletleme ve presleme yöntemi veya doğrudan presleme yöntemi kullanılır.Bunların arasında granülasyon ve tablet presleme yöntemleri ıslak granülasyon ve kuru granülasyon olarak ikiye ayrılabilir.

 

Spesifik olarak, ıslak granülasyon ve tablet presleme yöntemi, hammaddelerin ve eksipiyanların yetersiz toz özellikleri sorununu çözebilen, iyi akışkanlığa sahip partiküller elde edebilen ve kompresyonla şekillendirilebilirliği önemli ölçüde artırabilen, hammaddelerin veya eksipiyanların toz özelliklerine ilişkin düşük gereksinimlere sahiptir. ilaçlar.Bununla birlikte, ıslak granülasyonun dezavantajı, ısı ve nem oranı stabil olmayan ilaçlar için uygun olmamasıdır, bu da tablet sıkıştırma işleminde stick darbesine ve üstte çatlamaya neden olabilir.

 

hakkında en son şirket haberleri Katı müstahzarların kalitesi nasıl sağlanır?  1

 

Kuru granülasyon yöntemi, ham ve yardımcı malzemelerin karışımını ince veya büyük parçalar halinde ezip granüle etme yöntemidir.Akışkanlık ve sıkışabilirlik, dengesiz nemli ısı ile ilaçların granülasyonu için etkili bir yöntem olan granülasyondan sonra da önemli ölçüde geliştirilebilir.Bununla birlikte, bu yöntemin, eksipiyan tozunun özelliklerine ilişkin daha yüksek gereksinimleri vardır.Yardımcı maddeler iyi plastik deformasyona, iyi sıkıştırılarak şekillendirilebilirliğe sahip olmalı veya kuru yapıştırıcı işlevine sahip olmalıdır.Aksi takdirde tablet presleme sonrasında kırma ve granülleştirme sırasında toz haline gelmesi kolaydır ve partikül verimi yüksek olmaz.

 

hakkında en son şirket haberleri Katı müstahzarların kalitesi nasıl sağlanır?  2

 

Son yıllarda, modern bilim ve teknolojinin sürekli gelişimi, GMP standardizasyonu ve QBD konseptinin yaygınlaşmasıyla birlikte, toz işleme yöntemleri katı preparatların hazırlık sürecine girmeye devam etmektedir.Aynı zamanda, katı preparasyon teknolojisi ve farmasötik ekipman, katı preparatın ürün kalitesini doğrudan etkilediğinden, katı preparasyon teknolojisini yükseltme ve mevcut ilaç endüstrisinin giderek artan yüksek gereksinimlerinin arka planı altında farmasötik ekipmanı iyileştirme eğilimi vardır. katı hazırlık ürünleri için.

 

Trend perspektifinden bakıldığında endüstri, sürekli üretim modunun şu anda birçok katı hazırlık işletmesi tarafından araştırılan ve uygulanan geliştirme modu olduğuna, yani hammadde üretiminden ürünlerin üretimine kadar her işlemin gerçekleştirildiğine inanmaktadır. işlem gereksinimlerine göre sırayla.Bu modelin önümüzdeki beş yıl içinde sektörün gelişme yönü olması bekleniyor.

 

Bu bağlamda, LTPM CHINA gibi bazı üreticiler son yıllarda aktif olarak yerleşim planlarını başlattılar.Örneğin, bazı işletmeler 2020 yılında şirketin "katı hazırlık akıllı fabrikasının genel çözüm tedarikçisi" ve büyük sağlık endüstrisinin stratejik düzenine odaklanacağını, farmasötik ekipman pazarını ve akıllı lojistik endüstrisini derinlemesine geliştirmeye devam edeceğini, Akıllı farmasötik ekipman fabrikasının küresel çözüm tedarikçisi haline gelmek ve büyük sağlık endüstrisine derinlemesine tanıtım yapmaya devam etmek.

 

Bazı işletmeler, yıllarca süren yerleşim düzeni sayesinde, "tek dikey, tek yatay ve tek platform" stratejisini desteklemiş, ürün hatlarını sürekli zenginleştirmiş, sağlam hazırlıklar alanındaki rekabet avantajlarını artırmış, sağlam hazırlıklar ve inşaat için rekabetçi genel çözümler yaratmıştır. farmasötik akıllı fabrikalar.