Biliyor musunuz? Arıtılmış su ekipmanının günlük, aylık ve yıllık bakım içeriği

September 28, 2021

hakkında en son şirket haberleri Biliyor musunuz? Arıtılmış su ekipmanının günlük, aylık ve yıllık bakım içeriği

Biliyor musunuz?Arıtılmış su ekipmanının günlük, aylık ve yıllık bakım içeriği

 

Arıtılmış su, hammadde üretimi, ayırma ve arıtma, bitmiş ürün üretimi, temizleme ve yıkama suyu olarak kullanılabilir ve biyofarmasötik, tıbbi ekipman ve diğer endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır.Son yıllarda, ilaç endüstrisinin hızlı gelişimi ve daha sıkı kalite standartları ile, ilaç endüstrisindeki ilgili su kalitesi standartlarını karşılamak için, ilaç fabrikalarının genellikle arıtılmış su hazırlamak için arıtılmış su ekipmanı kullanması ve böylece üretim suyunu iyileştirmesi gerekir. çevre ve rekabet gücünü artırmak.

 

Arıtılmış su ekipmanı devreye alındıktan sonra, kullanıcıların su arıtma ekipmanlarını teknik özelliklere uygun ve bilimsel olarak çalıştırması gerektiğini belirtmekte fayda var.Aynı zamanda, sistemin ve su üretim standartlarının sürekli ve istikrarlı çalışmasını sağlamak ve su arıtma ekipmanlarının hizmet ömrünü uzatmak için bakım çalışmaları da gereklidir.Farklı bakım döngülerine göre, arıtılmış su arıtma ekipmanının bakımının günlük bakım, aylık bakım ve yıllık bakıma bölünebileceği anlaşılmaktadır.Gelin birlikte bakalım.

 

hakkında en son şirket haberleri Biliyor musunuz? Arıtılmış su ekipmanının günlük, aylık ve yıllık bakım içeriği  0

 

Günlük bakım

 

Arıtılmış su ekipmanının günlük bakımı esas olarak çalıştırma öncesi, çalıştırma sonrası ve durdurma sonrası denetimleri içerir.Bu görevlerin her biri çok önemlidir.Sistemin uzun vadeli istikrarını ve su üretiminin güvenliğini sağlamak için üretim fabrikası bunlara daha fazla dikkat etmelidir.

 

Örneğin, çalıştırmadan önce, güç kaynağının normal olup olmadığını, basınçlı hava besleme basıncının, ham su besleme basıncının vb. normal aralıkta olup olmadığını, ekipman valflerinin normal durumda olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. hava boruları ve su boruları sızdırıyor ve kelepçe, civata gibi bağlantı elemanlarının sağlam olup olmadığı vb.

 

hakkında en son şirket haberleri Biliyor musunuz? Arıtılmış su ekipmanının günlük, aylık ve yıllık bakım içeriği  1

 

Başlattıktan sonra, ana kontrol programının normal çalışıp çalışmadığını, su pompasının çalışma koşullarını, her bir çalışma basınç göstergesinin su basıncını ve ürün su kalitesi denetiminin gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını ve anormal durumların olup olmadığını onaylamanız gerekir. boru hatlarında, pompalarda ve valflerde gürültü.

 

Arıtılmış su kapatılırsa, ekipmanı temizlemeniz, otomatik valflerin başlangıç ​​durumuna döndüğünü doğrulamanız, depolama tankında ve boru hattında kalan suyu boşaltmanız ve ana güç, hava, su ve buhar valflerinin temizlendiğinden emin olmanız gerekir. hepsi kapalı.

 

hakkında en son şirket haberleri Biliyor musunuz? Arıtılmış su ekipmanının günlük, aylık ve yıllık bakım içeriği  2

 

Aylık bakım

 

Arıtılmış su arıtma ekipmanının aylık bakımının ana içeriği üç yönü içerir.Öncelikle tuz tankı, kimyasal tank temizliği ve su depolama tankı düzenli olarak temizlenir.Sanayi, mikroorganizmaların üremesini önlemek için özellikle arıtılmış su deposu, üretim fabrikasının aylık veya üç aylık aralıklarla kapatıldıktan sonra temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerektiğine dikkat çekti;ikincisi, su kalitesini etkilememek için filtredeki arıtılmış su arıtma ekipmanı hassas filtre PP filtre elemanını, solunum filtresi elemanını ve diğer sarf malzemelerini düzenli olarak değiştirin;üçüncü olarak, ölçüm cihazını düzenli olarak kontrol edin veya inceleyin, cihazın hasarlı olduğu veya standart sapmanın aşıldığı tespit edilirse, zamanında değiştirilmelidir.Bu nedenle Su Arıtma sistemi ölçüm cihazı için kalibrasyon gereklidir.

 

hakkında en son şirket haberleri Biliyor musunuz? Arıtılmış su ekipmanının günlük, aylık ve yıllık bakım içeriği  3

 

Yıllık bakım

 

Arıtılmış su arıtma ekipmanının yıllık bakımı temel olarak dört yönü içerir.İlk olarak, multimedya filtresi, yumuşatıcı ve aktif karbon filtresinin sarf malzemelerini değiştirin;ikinci olarak, elektrik kontrol parçasının koruyucu kapağını kontrol edin, terminal bloğunu kontrol edin, elektrik kutusunun su geçirmez contasını kontrol edin, elektrik kutusu fanının filtre pamuğunu değiştirin ve kutunun içindeki Toz giderme;üçüncüsü, valf diyaframlarını, çabuk açılan pedleri, buhar Y tipi filtreleri, kapanları sökün ve temizleyin;dördüncü olarak, valf vidaları, kulplar ve su pompası kaplinleri gibi mekanik parçaları kontrol edin ve sıkın.

 

Sektöre göre, arıtılmış su arıtma ekipmanlarının iyi çalışma performansı sadece tedarikçi tarafından üretilen ekipmanın kalitesi ile ilgili değil, aynı zamanda ekipmanın çalıştırılması ve bakımı da çok önemli bir rol oynamaktadır.Bu nedenle firmalara günlük, aylık ve yıllık bakım yapmaları gerektiğini hatırlatır.Çalışma planı, sürekli olarak yüksek kalitede arıtılmış su elde etmek ve ilaç üretiminin sağlıklı ve istikrarlı çalışmasını sağlamak için ilgili yönetmeliklere sıkı sıkıya bağlı olarak yürütülür.

 

hakkında en son şirket haberleri Biliyor musunuz? Arıtılmış su ekipmanının günlük, aylık ve yıllık bakım içeriği  4