Etiketleme makinesinin üretim verimliliği nasıl artırılır ve maliyet nasıl düşürülür?

October 20, 2021

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin üretim verimliliği nasıl artırılır ve maliyet nasıl düşürülür?

Etiketleme makinesinin üretim verimliliği nasıl artırılır ve maliyet nasıl düşürülür?

Farmasötik endüstrisinde, etiketleme makinesi, ana işlevi, farmasötik ürünler için pazarın paketleme gereksinimlerini karşılamak için ürünleri etiketlemek olan çok yaygın bir paketleme ekipmanıdır.Farklı yapışkan kaplama yöntemlerine göre, etiketleme makineleri ayrılabilir: kendinden yapışkanlı etiketleme makinesi, yapıştırma etiketleme makinesi (yapışkan etiketleme makinesi, yapışkan etiketleme makinesi) ve sıcakta eriyen yapışkan etiketleme makinesi;Farklı ürün türlerine göre ayrılabilir: doğrusal etiketleme makinesi, döner etiketleme makinesi, vb.;farklı etiketleme işlevlerinin gerçekleştirilmesine göre, ikiye ayrılabilir: düz etiketleme makinesi, yan etiketleme makinesi ve çevresel etiketleme makinesi;Ayrıca otomasyon derecesine göre otomatik, otomatik, yarı otomatik ve manuel etiketleme makinelerine ayrılabilir.

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin üretim verimliliği nasıl artırılır ve maliyet nasıl düşürülür?  0

 

Farklı tipteki etiketleme makinelerinin uygulama aralığı farklıdır.Örneğin, düz tip etiketleme makinesi, kutular, kitaplar, plastik kabuklar vb. gibi iş parçasının üst düzleminde ve üst yay yüzeyinde etiketleme ve filme alır;yuvarlak şişe etiketleme makineleri esas olarak cam ilaç şişeleri, plastik şişeler vb. gibi silindirik ve konik ürünlerin çevresel yüzeyinde etiketleme veya filme alma;yan etiketleme makineleri, kozmetik düz Şişeler, kare kutular, vb. gibi iş parçasının yan düzleminde ve yan yay yüzeyinde etiketleme veya filme alma işlemini gerçekleştirir.

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin üretim verimliliği nasıl artırılır ve maliyet nasıl düşürülür?  1

Etiketleme makinesinden bağımsız olarak, kullanıcı üretim verimliliğini artırmak, maliyetleri azaltmak ve manuel etiketlemenin hata oranını azaltmak için onu satın almak için çok para harcar.Bununla birlikte, fiili operasyonda, kullanıcıların sadece doğru kullanım yöntemine hakim olmaları değil, aynı zamanda ekipmanın uzun vadeli istikrarlı çalışmasını sağlamak, ekipmanı daha etkili hale getirmek için etiketleme makinesinin bakım becerilerini de anlamaları gerekir. ekipmanın hizmet ömrünü geciktirir.Üreticinin teknisyenleri tarafından iki yön tanıtıldı.

 

Bir yandan, kullanıcılar etiketleme makinesinin bakımını yaparken temizliğe dikkat etmelidir.Etiketleme makinesi çalışma esnasında kolay toz solunduğu için etiketleme makinesi üzerindeki tozun düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin üretim verimliliği nasıl artırılır ve maliyet nasıl düşürülür?  2

Kullanıcı etiketleme makinesini geçici olarak kullanmıyorsa, güç kaynağının fişini çekmeli ve etiketleme makinesinin üzerine toz düşmesini önlemek için toz geçirmez bir bezle örtmelidir.Ek olarak, etiketleme makinesinin yüksek kaliteli çalışmasını daha iyi sağlamak için etiketleme makinesinin yüksek sıcaklık bandının da düzenli olarak dekontamine edilmesi gerekir.

 

Arızalı bazı etiketleme makineleri için temizlik işlerinde ayrıntılara daha fazla dikkat edilmesi gerekir.Örneğin, bir kullanıcı otomatik etiketleme makinesi kullandığında, otomatik etiketleme makinesi masaüstüne dik değilse, kodlama etkisinin çok zayıf olduğu anlamına gelir.Ayrıca temizlik sırasında makineyi temizlemek, borudaki ve nozüldeki mürekkebi temizlemek için temizleme kutusunun kullanılması tavsiye edilir, aksi takdirde mürekkep nozülü tıkayacaktır;Baskı işlemi sırasında bir sızıntı olayı varsa, mürekkep püskürtmeli yazıcının gözünün Hasarlı olup olmadığını kontrol etmek ve sensör kafasını temizlemek, sensörün hassasiyet noktasını ayarlamak, sensörün kurulum ve sabitleme koşullarını kontrol etmek, sensörün kurulum konumunu ayarlamak gerekir. ve nesnenin yüzey renginin sensörün indüksiyonu üzerindeki etkisini ortadan kaldırır.

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin üretim verimliliği nasıl artırılır ve maliyet nasıl düşürülür?  3

Öte yandan etiketleme makinesi bir süre çalıştıktan sonra bakıma ihtiyaç duyar, özellikle yağlama yağı sürmeyi unutmayın.Etiketleme makinesinde dişliler, yataklar ve dişli kutuları gibi birçok parçanın olduğu anlaşılmaktadır.Bu parçaların bir süre kullanıldıktan sonra paslanması veya aşınması çok kolaydır.Yağlama yağı, etiketleme makinesinin tüm parçalarının düzgünlüğünü sağlayabilir.Teknisyen, normal şartlar altında, etiketleme makinesinin 48 saatten fazla sürekli çalıştıktan sonra yağlanması gerektiğine dikkat çekti.

hakkında en son şirket haberleri Etiketleme makinesinin üretim verimliliği nasıl artırılır ve maliyet nasıl düşürülür?  4

Herhangi bir ekipmanın ömrünün uzatılması, dikkatli bakımdan ayrılamaz.Etiketleme makinesinin iyi çalışmasını sağlamak için belirli bir süre çalıştıktan sonra etiketleme makinesinin düzenli olarak bakımı yapılmalıdır ve aynı zamanda etiketleme makinesinin ömrünü uzatabilir ve etiketleme makinesinin ömrünü uzatabilir. etiketleme makinesi normal çalışabilir.